Taneční skupina | Taneční vystoupení | Dreamers

Dancing is dreaming with your feet

Taneční skupina | Taneční vystoupení | Dreamers
14.04.201214.04.2012

Bystřický Kostitřas

Bystřický Kostitřas

Místo:Místo: Kulturní dům, Bystřice nad Perštejnem

Po pár týdnech přišla opět další taneční pohárová soutěž, tentokrát s názvem Bystřický Kostitřas, konající se v městečku Bystřice nad Perštejnem. Jednalo se o klasickou soutěž choreografii se zajímavou novinkou, kdy každý tým mohl přihlásit až dvě soutěžní choreografii do stejné kategorie.

Původně jsme měli v plánu, že bychom mohli zvládnout natrénovat ještě jednu choreografii a jít rovnou se dvěma, nakonec nebylo ale přes týden moc času a byli jsme rádi, že jsme si zopakovali alespoň tu jednu, kterou jsme již vymyšlenou měli.

Tentokrát jsme chtěli jít na soutěž v pěti lidech (přibýt měla ještě Lucka, která se choreografii učila již na ples FILIA KLUBU), nakonec však vše dopadlo jinak, než jsme očekávali.

V pátek se nám ozvala Lucka, že se nakonec moc necítí s námi jet vystupovat. Odpadl jeden člověk. V sobotu ráno před soutěží byl v plánu ještě jeden opakovací trénink. Bohužel těsně před tréninkem se ozval Erik, že nemůže dorazit a jet soutěžit kvůli rodinným záležitostem. Odpadl druhý člověk. Co teď? Jít soutěžit ve třech, kdy nám chyběla podstatná část skupiny?

Minimální počet lidí na skupinu byl stanoven na tři, což jsme splňovali, tak jsme si řekli, že to přece nevzdáme a zkusíme to. Aspoň si zatancujem a ukážem, co v nás je. Během přibližně hodiny jsme přestavěli postavení, zopakovali si choreografii a vyrazili do Bystřice nad Perštejnem.

Chvíli po poledni jsme již byli na místě a zaregistrování. Soutěž se konala v místním kulturním domě, vše bylo zařízené, jak bylo zvykem. Pár hodin jsme počkali, mezitím jsme si trochu zatancovali na parkovišti a zopakovali párkrát choreografii. Soutěž byla v předstihu, jelikož některé skupiny odpadli.

Soutěžili jsme v předposlední kategorii, původně jsme měli být opět poslední na řadě, nakonec se ale pořadí trochu promíchalo.

Choreografii jsme odtancovali naplno a se snahou, o co nejlepší výrazy. Umístěním jsme si jisti nebyli vůbec, jelikož porotu jsme neznali, tak jsme ani nevěděli, co můžeme očekávat.

Nakonec jsme se umístili spolu s Body Rockers Ždár nad Sázavou a s Funny Angels Lužánky. Skončili jsme na krásném PRVNÍM místě. Třešničkou na dortu bylo ještě šlechetné gesto, kdy jsme po domluvě s vedením a organizátory  symbolicky předali pohár a diplom, včetně dortu, místní taneční skupině Dance Style Bystřice n. Perštejnem. Holky (jestli jsem přehlédl nějakého kluka, tak se omlouvám :)) byly v dospělé kategorii Street Dance, přestože spíše patřili do juniorské kategorie Show Dance. Byla to velká škoda, jelikož v jiné kategorii mohli mít mnohem větší úspěch, jelikož byly opravdu šikovné.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat organizátorům i všem účastníkům a doufáme, že se další rok uvidíme znovu. Nádherný pohár nám už zdobí naši výstavku.

Taneční skupina | Taneční vystoupení | Dreamers